34.5
e-bülten

E-mail listemize üye olun size özel fırsat
ve kampanyalardan ilk siz haberdar olun...


talep ediyorum

Siz isteyin, biz tasarlayalım!
Seçimlerinizi yapın, size en uygun içerik
ve tarihlerde eğitiminizi tasarlayalım.
bizi takip edin!

İş Yaşamında Duygusal Zeka

Duygusal Zeka yani EQ, kendini harekete geçirebilme, aksiliklere rağmen yoluna devam edebilme, dürtülerini kontrol ederek tatmini erteleyebilme, ruh halini düzenleyebilme, sıkıntıların düşünmeyi engellemesine izin vermeme, kendini başkalarının yerine koyabilme ve umut besleme becerilerinin bütünüdür.

 

IQ, üniversiteyi bitirip iyi bir iş bulmak için yeterlidir. Ancak işte ilerlemek, liderlik becerileri göstermek ve iyi bir ekip üyesi olmak için tek başına IQ yeterli gelmemektedir.

90'lı yılarda yapılan araştırmalar göstermiştir ki, duygusal zekası (EQ) yüksek olan bireylerin iş yaşamına katkıları ve bireysel başarıları daha fazla olmaktadır. IQ'su yüksek olduğu halde hayatta daha az başarılı olan bireylerin EQ'larını yükseltmenin tek çözüm olacağı araştırmacılar tarafından kabul görmüştür.

 

Bu eğitimin amacı, katılımcıların bireysel EQ'larının nasıl geliştireceklerini öğrenmelerini sağlamak ve önce bireysel, sonra ise kurumsal gelişime katkıda bulunmaktır.

 

Hedef Kitle : Orta düzey yöneticiler, BES Satışçıları, Ekip Liderleri, İK çalışanları, sıcak iletişimde olan ve problem çözme becerisi kazandırılmak istenen tüm çalışanlar
Tüm Hakları Saklıdır. © 2022 Akademi 34buçuk